Každý je důležitý u Ptáčků

  • 0 komentářů

Tento měsíc nás provází ctnost VZÁJEMNOST. Rádi bychom, aby si děti uvědomily, jak blízko k sobě máme a jak vzájemně můžeme jeden druhého ovlivňovat. V tomto měsíci, by také měly vzniknout pravidla našeho společného soužití ve školce, s kterými jsme už tento týden začali. Děti postavily jednu velkou lod, do které se všichni vešly. Společně přemýšlely, jaká pravidla by na takhle malé lodi, kde jsou si všichni tolik blízko, měla platit, aby tam bylo každému dobře. Totiž náš integrovaný blok se jmenuje „Na jedné lodi, na jedné palubě“ a tak jsme si to prostě chtěli s dětmi vyzkoušet. Tak nám vznikla první pravidla, která si děti i odzkoušela v paxi. Povídali jsme si i o jiných příkladech. A když jsme měli postavenou loď – tak na žádné lodi by neměla chybět vlajka. A tak jsme si my i takovou jednu krásnou vlajku udělali. A víte jak vznikla? Na znamení, že každý z nás je ve třídě důležitý jsme jí vytvořili z otisků prstů každého z nás. Máme tedy vlaku Ptáčků, kde má každý svůj otisk prstu, aby věděl, že patří k nám. Náš týden byl bohatý ale i na jiné akce. Ve čtvrtek naši předškoláci navštívili dopravni hřiště a cestou zpět dokonce potkali samotného pana prezidenta, který byl zrovna na návštěvě v našem městě. V pátek pak rozzářil dětské oči Sváťa se svým dividlem a pohádkou Máša a tři medvědi.

 

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *