Jsme na jedné lodi – Ptáčci

  • 0 komentářů

Týden u ptáčků se nesl v duchu vzájemnosti s heslem Jsme na jedné lodi, který byl nabitý spoustou týmových her a mořem krásy okolní přírody.

Dokázali jsme vymodelovat ovoce a zeleninu z modelíny a každý se svého úkolu zhostil s chutí, takže jsme za chvíli měly plnou bedýnku zásob, kterou můžete spatřit před naší třídou.

Starší děti si při týmové hře ve dvou skupinkách s vlastním kapitánem zopakovaly poznávání a modelování geometrických tvarů, počtů, rozeznávání zvířat a jejich mláďat; mladší rozeznávaly zvířátka a barvy. Každý kapitán poté obdržel pro každého ze svého týmu jeden bonbon jako odměnu. Spokojeny byly tedy všechny děti a zároveň poznaly, jaké je to pracovat v týmu a vzájemně si fandit.

Společně jsme také rozvlnily pomocí šátků lehké moře, poté s padákem rozbouřily moře, ale zároveň jsme procvičily naši pozornost a koordinaci, aby nám z padáku nespadl balon. Musím pochválit děti, jak byly při této hře šikovné a míč udržely.

Při vycházkách jsme mely možnost poznat názvy stromů kolem nás, děti si mohly na zahradě házet listím, vyzkoušet si naši vlastní loď, kam se všechny vešly; při vycházce sbírat ty nejkrásnější listy.

Poté jsme zkusili ve školce obkreslit svou ruku jako kmen stromu a otisky prstů s prstovými barvami jsme použily jako ono spadané listí. Protože každý jsme jedinečný, ale spolu tvoříme les.

Když venku hodně pršelo, tak jsme si zahrály loutkové divadlo O Jeníčkovi a Mařence. Dokonce děti měly možnost po svačince vychutnat ovocný dort, který třída ptáčků dostala. Děti tento týden pochopily, že je důležité umět spolupracovat, být slušný k druhým, podpořit kamaráda.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *