Víc hlav, víc ví – jsme kamarádi a když to jde, tak si vzájemně i pomůžeme. Týden nejen ve třídě Motýlků. ;)

  • 0 komentářů

V minulém týdnu jsme u Motýlků otevřeli další téma patřící do ctnosti Vzájemnost, a to „Víc hlav, víc ví“. Užívali jsme si týden pohody, pracovního nasazení a píle, zábavy, her, rozmanitých, čím dál více barevných podzimních vycházek, hodně jsme si povídali, cvičili, zpívali, tančili, básnili a smáli se. Nakonec jsme týden vyhodnotili jako moc povedený a snad jsme díky němu vstřebali, jaké je pěkné být si vzájemně nejen oporou, posluchačem, vypravěčem, zkrátka pravým kamarádem, ale také jsme se pokoušeli méně překřikovat, žalovat na sebe a přirozeně pomáhat jeden druhému v tom, co potřebuje, nebo oč žádá. Starší děti nemají problém pomoci mladším například při oblékání, mladší se začaly krásně projevovat ve skupině svými názory a nebojí se ozvat, a všechno to jde hravě, se smíchem. Někdy sice vzniknou menší třenice a potyčky, ale i od toho jsme ve třídě kamarádi, abychom si vše vzájemně vysvětlili a snažili se pochopit, co je dobré a co horší. Umíme se také chválit a přemýšlet o mnohých věcech, a dohromady, když dáme hlavy do kupy, nám to jde skutečně lépe. A ty barvy, co nás obklopovaly nejen ve třídě, ale i venku v přírodě, ty se nám tak krásně do tématu prolnuly, že jsme na ně nemohli zapomenout ani v dalším společném díle, kde si každý mohl vybrat právě tu svoji nejoblíbenější. Na závěr nezbývá než dodat, že být kamarádi, kteří se mají rádi, nás skutečně baví a teď už jen doufáme v pevné podzimní zdraví. :))

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *