Na cestě do světa – Motýlci

  • 0 komentářů

Minulý týden nám začal poněkud strašidelně. Děti se v pondělí hned od rána scházely v kostýmech, které si náramně užívaly. Bylo ale také  třeba vše uvést na pravou míru, a tak jsme se společně vydali na cestu, která nám přiblížila náš svátek Dušičky a vysvětlila tak rozdíl mezi Halloweenem a jinými svátky. V naší cestě jsme pokračovali i další den. V úterý jsme „otevřeli dveře“ nové ctnosti zvanou Tolerance s měsíčním heslem: Nikdo není dokonalý. Vydali jsme se napříč kontinenty, kde jsme poznali různá obyvatelstva, tradice a zvyklosti. Děti se snažily pochopit, že se nikomu nesmějeme pro barvu jeho kůže, pro něčí nedokonalost v sebeobsluze, a nebo prostě jen pro kresbu své maminky, která je díky nízkému věku pro někoho dokonalá a pro druhého nikoliv. Děti se snažily hledat toleranci kde se dalo. Poznaly, že světle modrá a tmavě modrá je vlastně stále modrá. Při hře “ vadí/nevadí“ poznaly, kdo se čeho bojí a při výtvarných činnostech zas pestrobarevnost a jedinečnost jejich fantazie. Muselo se připomenout, že každý je důležitý, že každý má na tom našem světě svou vlastní úlohu a že by byla veliká nuda, kdyby všichni uměli všechno hned a neměli možnost se něčemu novému přiučit a něco nové objevit. První listopadový týden jsme pojali tedy trochu globálně, a tak naše cesta samozřejmě nekončí. V čem dalším poznáme toleranci?  Kde je vlastně naše tolerance/hranice a lze jí překonat? To se necháme překvapit 🙂 … V týdnu jme také oslavili dvoje narozeniny a ještě přikládám pár fotek z předminulého týdne, kde jsme táhli za jeden provaz a učili se srdíčkovému pravidlu 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *