Svět plný barev u Ptáčků

  • 0 komentářů

V říjnu se bavíme s dětmi o ctnosti, kterou dokážeme najít ve spoustě věcech kolem nás. Opravdu na TOLERANCI se dá nahlížet z různých úhlů pohledů. Tentokrát jsme se na ní pokoušeli nahlížet z pohledu barev. Podzim nám k tomu svou barevností nahrává, a tak jsme ho k tomu využili. Totiž toleranci opravdu nacházíme i ve světě barev, a tím se dostaneme k odstínům barev. Co vše je ještě v toleranci modrá, zelená, červená… je tohle ještě žlutá a nebo už  je to oranžová? Ponořili jsme se tedy do barevného vidění. V pondělí si děti hrály s barvami podzimu a došlo i na hru „Pan čáp ztratil čepičku“. Na pořad přišly i didaktické hry a pomůcky, které jsou založeny na přiřazování barev. Vyzkoušeli jsme výtvarné čarování, kdy pomocí frotáže se nám pomocí voskových pastelů ukázaly různé listy. Děti tedy vykouzlily krásný barevný podzim. Ve středu děti pracovaly ve skupinách, kde každá skupina měla nashromáždit různé věci od jedné barvy. Pak měli za úkol porovnávat věci jedné barvy a roztřídit je podle odstínů. To se dětem dařilo. Poznají už tmavý i světlý odstín. Zjistili jsme, že třeba modrá barva má nespočet odstínů, tudíž modrá a modrá není stejná a přesto ji stále můžeme označit jako modrou. To je tolerance ve světě barev. Stejně je to i ve světě lidí. Všichni máme hlavu, jen každý ji máme trochu jinou jak zevnitř, tak zvenku. Ve čtvrtek jsme si hrály s barvou bílou a přijel k nám do školky Martin na bílém koni a my už o něm umíme písničku a umíme se doprovodit i na rytmické nástroje.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *