Dobro v sobě, radost pro všechny – Motýlci

  • 0 komentářů

Minulý týden jsme u Motýlků uzavřeli ctnost o Toleranci, která se dětem opravdu velmi dobře vryla do paměti a to především heslo o tom, že nikdo není dokonalý! Teď už bylo ale na čase jít zase o kousek dál, a tak jsme otevřeli krásnou LASKAVOST, s heslem „Dobro v sobě, radost pro všechny“. Při otázce, co vlastně znamená slovo laskavost, děti neváhaly a všechny se shodly na tom, že to bude něco o lásce, být k němu hodný, někomu pomoci, mít někoho rád. Ale opravdu velkým překvapením pro mě bylo, když mi pětiletý chlapeček povídá o dobru v sobě – že když jste dobrý a hodný k ostatním, tak oni budou dobrý a hodný k vám … s otevřenou bradou až na zem jsme s paní asistentkou nemohly nic víc, než jen souhlasit. Bylo skvělé zjistit, že naše snaha se nám vrací. V celém našem společném týdnu jsme si povídali o možném i nemožném, až jsem si někdy připadala, jako bych seděla před vlastním JÁ, když mi bylo takhle maličko. Strachy a obavy jsou stále stejné, ale jde o to, jak se s nimi vypořádat. Také povídání o tom, jak někoho můžeme potěšit nejen věcným dárkem, ale například i pohlazením nebo slůvkem: mám tě rád … Samozřejmě se nám blíží Mikuláš s čertem a ty také budou chtít potěšit, a tak jsme zpívali, cvičili a vyráběli, aby děti tomu čertisku ušatému ukázaly, že i když někdy zazlobí, uvnitř v srdci jsou dobří a my je máme mooc rádi na to, aby si je čert do toho pekla odnesl 🙂

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *