Laskavost u Ptáčků – Čím si chci plnit své srdce?

  • 0 komentářů

V tomto týdnu jsme otevřeli další téma nové ctnosti, tentokrát LASKAVOSTI. Ta nás tedy bude provázet krásným adventním obdobím. Je to tak! Vánoce se nám blíží a my s dětmi, bychom si chtěli začít plnit svá srdce tak, abychom mohli mít dobro v době a šířit ho kolem sebe. V pondělí děti říkaly, co si představují pod slovem LASKAVOST. Vše jsem si pečlivě zapisovala, abychom s tím mohli dále pracovat. V  tento den také vznikla tři velká srdce, která děti naplnily škrobovou barvou, která se chová trochu jinak než barva obyčejná, a tak mohly svými prstíky do barvy malovat. Další dny jsme si zahrály hru „Co si chci dát do svého srdce?“ Děti si pčikládaly srdcez flísu na hrudník a povidaly čím vším by své sdce chtěly plnit a proč. Zase jsem zapisovala. Naše škorbová srdíčka uschnula, tak jsme je mohly naplnit obrázky toho, čím chceme své srdce plnit a tím, co pro nás znamená laskavost. Školáci dokonce jedno velkého srdce popsali slovy z hry „Co si chci dát do svého srcde“ a vyzkoušeli si, jak jsou na tom s písmenky a jejich napodobováním. Začal nám také nový měsíc prosinec,  který jsme v pátek přivítali u stromečku s adventním kalendářem a otevřeli jsme tedy první kapsičku, která skrývala úkol pro děti naučit se novou básničku o čertovi. Děti se s radostí legrační básničku s doprovodem svých prstíčků naučily.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *