Koloběh přírody u Motýlků

  • 0 komentářů

Třídu Motýlků čekala v lednu velká změna. Jedna paní učitelka odešla a nová přišla, děti tuto změnu přijaly velmi hezky a novou paní učitelku laskavě přijaly. JSOU ÚŽASNÉ :). Hned v počátku týdne nám barvitě sdělily zážitky z víkendu. V celém týdnu nás nadále provázela SPOLEHLIVOST. S dětmi jsme rozebírali, na co všechno se vlastně v přírodě můžeme spolehnout a co by se stalo, kdyby tomu tak nebylo. Děti velmi zaujalo téma koloběhu vody, proto jsme jím začali. Jak to vlastně je nás osvětlila pohádka O Kapičce a děti si to vyzkoušely hned vzápětí na pomůcce, kterou jsme si vyrobili. Oblíbenou se stala pohybová hra Na kapičky, kde se děti vzájemně spojovaly a zase vypařovaly. Ač jsme toho měli hodně v plánu, téma koloběhu vody děti moc bavilo a tak nás neopustilo až do pátku.  A vůbec to nevadilo, protože vše souvisí se vším, tak se děti dozvěděly, proč se střídá den a noc, roční období a pokládali si otázku, zda se na to můžeme opravdu spolehnout? Děti si také zkusily spolehnout na svého kamaráda a pečlivě zvažovaly, kdo bude tím, na koho budou spoléhat. Ve středu měly také možnost spolehnout se samy na sebe, když si připravily osobně svačinu, šlo jim to skvěle.Ve čtvrtek

jsme se byli podívat u Labe a rozhodli se, že příště přineseme k vodě jídlo pro labutě, i zde jsme krásně narazili na spolehlivost a povídali si o tom, jak ptáci v zimě spoléhají na krmení od lidí. V tomto týdnu jsme se zkrátka nenudili a těšíme se na další zážitky.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *