Jsou sliby chyby? – Motýlci

  • 0 komentářů

Lyžáček nám sice dnes končí, ale my tu máme ještě příspěvek z minulého týdne u Motýlků, kdy se probíralo téma, které je pro děti velmi citlivá záležitost a tím byl slib. Spolehlivý člověk moudře vybírá, co slíbí, protože sliby se mají přece plnit. Jakou váhu mají tedy naše činy a slova? Děti si sice hodně rychle vzpomněly na to, co jim kdo slíbil a pak nesplnil, ale jejich vlastní sliby už šly trošičku do pozadí 🙂 A tak jsme si společně znovu vysvětlili slovo spolehlivost a navštívili jsme již známou spravedlnost, čestnost a poctivost. Ale co když se nám někdy, i přes veškerou snahu, nepodaří slibu dostát? Znamená to snad, že už dotyčnému nemáme příště věřit? Děti správně přišly na to, že je třeba brát ohled na okolnosti a že nám někdy cestu zkříží věci, za které nikdo nemůže. Společně jsme došli až třeba k manželskému slibu, doktorskému slibu – Hippokratově přísaze a nyní aktuálnímu prezidentskému slibu, kde jsme se s paní asistentkou velmi nasmály, neboť jde vidět, že některé děti mají opravdu jasno v tom, koho volit a nevolit 😀 Ale otázka zněla: jsou teda sliby chyby? NEJSOU! Jak řeklo jedno naše dítko: „když použijeme mozek, tak nejsou“. Tím si myslím, že to vystihlo naprosto přesně a náš týden mohl skončit. Samozřejmě, že si děti v průběhu týdne vytvořily také krásné sněhuláky, aby ten leden u nás ve školce tématicky vyzdobily, navštívily dopravní hřiště, naučily se zhudebnit říkanku o rodině, pořádně si zacvičily a ještě jsme také společně stihli oslavit jedny narozeniny a udělat společnou fotografii s naší novou paní učitelkou 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *