Přímo nebo oklikou – Motýlci

  • 0 komentářů

U Motýlků jsme už tento týden uzavřeli měsíc leden a zhodnotili tak ctnost spolehlivost, která nás nejen celý leden provázela, ale která pro nás byla také velikým přínosem.  Nyní nás čeká UPŘÍMNOST, otevřela pro nás jak nový měsíc únor, tak i nové úkoly a dobrodružství. A já jsem upřímně zvědavá, jak se děti s touto ctností popasují. Týden jsme tedy začali pochopením slova upřímnost, protože ne všechny děti mají jasno v tom, co to slovo vlastně znamená. A tak jsme si společně sedli s papíry a desky do kruhu, kde jsme kreslili různé čáry a kličky, kolečka nebo šipky, abychom pochopily, kam tam upřímnost vůbec vede. Že někdy je cesta rovná a snadná, někdy klikatá a složitá, protože někdy chceme dosáhnout vytouženého cíle a občas nehledíme na následky. Jako jedna holčička, která si teď v zimě nechtěla vzít čepici, aby si nerozcuchala své vlnité vlásky, a tak čepici raději schovala a řekla, že čepici nemá. To, že by ale pak mohla ouška nastydnout a holčička by musela k lékaři, maminka by s ní musela zůstat doma a nemohla by do práce a mnoho dalšího, to už neviděla, neboť vytoužený cíl byl pro ni zajímavější. Jaké důsledky tedy mají naše činy? Ale abychom si také trochu pohráli a zabavili se, vyzkoušely si děti přímo nebo oklikou v praktické ukázce, kde jsem dětem vytvořila „dopravní hřiště“ a kde trénovaly pojmy rovně, vpřed, vzad, pravá, levá, stůj a také barvy semaforů, které si vlastnoručně z víček nejdříve vyrobily. Také se naučily krásnou básničku o semaforu a o pravé a levé ruce, nebo se společně vydaly vařit z louží polévku pro ptáčky, kde to některé děti vzaly velmi vážně a byly celé od polívky. Navštívili jsme také racky, které jsme nakrmili, ale samozřejmě největší radost byla z návštěvy tzv. sférického kina, které bylo úžasné a všem se moc líbilo. Jen se uvnitř nedalo moc fotit, a tak se omlouvám za kvalitu 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *