Co na srdci, to na jazyku s Motýlky

  • 0 komentářů

V uplynulém týdnu jsme s Motýlky pokračovali v upřímnosti. Co na srdci, to na jazyku – jak tomu vlastně rozumět? Říkáme, co cítíme? Slovem můžeme potěšit, ale i ublížit. Je důležité říkat, co cítím? O tom všem jsme si povídali. Děti dokázaly krásně mluvit o tom, kdo je kdy potěšil či jim ublížil. Dokázaly potěšit i nás, když říkaly, jak je těší, že je učíme. A protože vše je těsně spjato s našimi pocity, děti si vyrobily náladovník a přemýšlely, jak se vlastně cítí a proč. Děti to moc bavilo a dlouze o tom dokázaly hovořit. A protože ne vždy se všichni shodnou a my už znali své pocity, příkladně jsme si na sporech mezi dětmi v klidu ukázali, jak se kdo v onen okamžik cítil, a děti navrhovaly, jak by se situace dala řešit. Šlo jim to moc dobře. Nechyběla ani dramatická scénka a věřte, máme zde i herecké talenty :). Během týdne jsme si zahráli spoustu her, kde děti rozvíjely schopnost mluvit o sobě i druhých. Závěrem týdne nám krásnou odměnou bylo, když se dvě děti dokázaly upřímně přiznat k malé lumpačině ♥.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *