Když má lež krátké nohy u Motýlků

  • 0 komentářů

Uplynulý týden náš provázelo rčení „Lež má krátké nohy“. Ano. tak jako v pohádkách bojuje dobro se zlem, v životě neustále bojuje pravda se lží. Jak jednoduché je vyslovit lež, opravdu pravda lež vždy dožene, pravdu může mít každý tu svou, o tom všem jsme si celý týden povídali. Názorně jsme si vysvětlili rčení a děti si na vlastní nohy vyzkoušely, že krátké nohy(po kolenou) opravdu nedojdou tak rychle a daleko jako ty dlouhé. Přečetli jsme si příběh dvou bratrů, kteří zalhali své mamince a pravda je nakonec dohonila, děti příběh velmi zaujal a dlouho jsme si o něm povídali. Děti také výborně dokázaly vymyslet, jak by to kluci mohli udělat správně, tedy bez lži. Dotkla se nás i tolerance, ukázali jsme si při jedné z her, kdy jsme sledovali hrníček z různých stran, že někdy vidíme tutéž různým pohledem a neznamená to, že jeden z nás lže. A protože svět v tomto týdnu žil zimní olympiádou, olympiádou jsme žili i my. Seznámili jsme se s pojmy: olympijské kruhy, oheň, vlajka, hymna, doping. Ve čtvrtek jsme si uspořádali školkové ZOH, děti byly nadšené, zvolily si zem a sport, který budou reprezentovat, proběhly se s olympijskou pochodní, závodili v biatlonu, hokeji, bobech a dalších disciplínách. Zvládly to skvěle, takže je na závěr čekala medaile a diplom. Pyšně si je ukládaly na svá místa ♥.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *