Další smyslový týden u Ptáčků

  • 0 komentářů

V tomto týdnu jsme s dětmi ještě stále zůstaly u našich 5 smyslů. Ctnost vnímavost nám to dovoluje. Totiž člověk opravdu nejvíce vnímá svými 5 smysly. Ty nám jsou prostředníky k tomu, abychom si všímali i malých niancí, které se kolem nás dějí. Pořádně jsme si tedy naše smysly vyzkoušeli, zda se na ně můžeme při vnímavosti spolehnout. Děti už krásně umí básničku o našich smyslech.Tak ji využíváme často i v našich činnostech. V pondělí jsme si vyzkoušly především naše uši. Tedy jak nám to jde s nasloucháním. Hrála se tichá pošta, ale přišli na řadu i různé zvuky, které děti zkoušely správně určit. Někdy to bylo jednoduché, jindy jsme museli déle poslouchat. V úterý jsme vyzkoušeli náš zrak. Totiž když někdo ztratí sluch musí o to lépe koukat, aby věděl co se kolem něj děje. Zahráli jsme si s dětmi hru na odezírání ze rtů. Poznávaly, jaká slov jim bez hlasu říkám. Chvilku nám to trvalo, ale nakonec už nám to šlo celkem snadno. Ve středu k nám do školky dorazilo divadlo a to byl zážitek hlavně pro zrak a sluch. Také si děti vyzkoušely hmat, kdy pod padákem poznávaly, kdo se asi pod padákem schovává. Ve čtvrtek jsme otestovali čich a chuť. Měli jsme hostinu, ale se zavázanýma očima. Tak jsme pouznávali podle čichu mrkev, pomeranč, citron, grep, cibuli, česnek, čokoládu a jiné. No nejbezpečněji děti poznaly hádejte co? No jasně ČOKOLÁDU. Užili jsme si i legraci. A v pátek jsme si s dětmi vše zopakovali a nacvičili voňavý taneček pro naše maminky na besídku.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *