Co dokáží mé ruce? – Motýlci a Ptáčci

  • 0 komentářů

Celý duben nás provázela ctnost vnímavost, s kterou jsme se rozloučili prostřednictvím besídky o našich smyslech.  Nyní děti čeká TVOŘIVOST, tu jsme tento týden otevřeli poněkud netradičně. Spojení Motýlků a Ptáčků bylo sice pro některé děti náročné, ale i přes počáteční slzičky jsme to nakonec všichni zvládli. V pondělí se děti dozvěděly, co vlastně tvořivost je a že naše hlavička dokáže vykouzlit spoustu krásných a originálních nápadů. Že při tvořivosti je důležité neopisovat od ostatních, ale zapojit vlastní fantazii a vytvořit tak jedinečné dílo. Nezbylo nám tedy nic jiného, než si to vyzkoušet. Děti si otiskly své ruce na papír, z kterého pak dále vytvářely obdivuhodné obrázky k tématu „Co můžeme a nemůžeme potkat na naší zahradě?“   Jejich tvořivost a fantazie se ale zúročila také v jejich kolektivní práci, kdy z barevných dřívek poskládaly krásné obrazce, jako například robota na klíč. Na chvilku jsme si vyzkoušeli také tvořivost v hudbě, kde jsme si k jedné písničce vytvořili vlastní hudební doprovod. Na vycházkách jsme si všímali tvořivosti i v přírodě a děti zjistily, že třeba kopřiva opravdu pálí přesně tak, jako se zpívalo v naší nové písničce – Proč. Dále děti oslavily svátek S.Š. a užívaly si přítomnost dvou praktikantek ze střední pedagogické školy 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *