Svět fantazie u Ptáčků

  • 0 komentářů

Téma „Tvořivost“ nás tentokrát zaneslo do světa fantazie. S dětmi si povídáme o tom, co to vlastně tvořivost je a kde se bere. Správně některé děti poznaly, že základ je v naší hlavě, v našem myšlení. Právě z tvořivosti a fantazie vznikají nové vynálezy, písně, tance, pohádky, obrazy, sochy. Umět se dívat na věci po svém. S dětmi jsme si to vyzkoušeli třeba na výtvarné práci, kde obrázky děti vytvářely pomocí provázku namočeného v barvě a vznikaly nám roztodivné tvary. Ty pak děti připodobňovaly k tomu, co jim tvar připomíná. Fantazii a tvořivost jsme uplatnili také při „Vysněných stavbách“. Děti si vybraly z velké nabídky stavebnic a tvořily: pyramidu s ukrytým diamantem, hořící dům, který zachraňují hasiči, ZOO, školku se zahradou a hřištěm, hrad, nemocnici, ozbrojený vůz, vysokopodlažní autosalon a policejní budovu.  Také jsme si hráli na kouzelníka, který čaroval a z dětí se staly zvířátka. Čím bych byl? Plaval bych, létal, byl domácí mazlíček či dravec. Výsledky si můžete prohlédnout na dveřích do třídy. Počasí nám přeje a tak jsme fantazií nešetřily a ni při stavbách z písku či přírodnin.

Těšíme se na další krásný týden.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *