Uplynulé dva týdny tvořivosti s Motýlky

  • 0 komentářů

I tyto dva týdny nás provázela nádherná ctnost Tvořivost. Povídali jsme si o tom, co to vlastně je tvořit, jakým způsobem můžeme tvořit, jestli to dokáže každý a samozřejmě jsme i tvořili. První týden byl ve znamení moře,protože jsme s předškoláky pracovali na tablu, kde jsme všichni na jedné lodi. Děti namalovaly nádherné moře, naučily se novou písničku Kapitán a zahrály si hru s padákem, kde samy vymýšlely kdo v moři zrovna proplouvá. Děti si také vybíraly z libovolných stavebnic a tvořily na téma moře, vzniklo opravdu mnoho krásných a nápaditých věcí. V pátek si děti zkusily, že číst se dá i ve školce a podle obrázků vymýšlely příběh papuchálků, šlo jim to moc dobře. Na procházkách děti sbíraly květy černého bezu a připravily si výborný a zdravý sirup, po kterém se brzy jen zaprášilo, dětem moc chutnal. Druhý týden byl ve znamení neprošlapaných cest. Děti si zahrály plno pohybových her, kde tvořily pomocí pohybu, dokončovaly příběhy dle vlastní fantazie a protože předškoláky už pomalu a jistě škola volá, cvičily jsme kruhy a ovály. Děti pak měly možnost z kruhů a oválů namalovat obrázek, opět vznikaly originální díla, kdo by řekl, že z kruhů a oválků půjde namalovat i slon. Oslavili jsme narozeniny T.R., dort byl vynikající a všichni si moc pochutnali a protože paní učitelka měla také narozeniny, tvořili jsme překvapení i pro ni. Povedlo se a děti paní učitelku moc dojaly. Bylo nám moc prima a těšíme se na další dny ♥.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *