Vyrovnanost u Motýlků

  • 0 komentářů

Minulý týden jsme společně otevřeli nový měsíc červen, který zároveň odemkl novou ctnost VYROVNANOST. Děti zpočátku nad tímto slovem tápaly, nebyly si jisté významem a přirovnávaly to spíše ke spravedlnosti. Abychom tedy vše uvedli na pravou míru, vytvořili jsme si vlastní váhu z ramínka, provázků a z papírových tácků, která nám pomohla toto slovo pochopit. Děti poznaly rozdíl mezi vyrovnaností/stabilitou a tím, když je něco v nerovnováze. Uváděly mnoho příkladů, kdy pociťujeme jak vnější tak i vnitřní vyrovnanost. Když jsme zdraví nebo naopak nemocní. Když nás příroda trápí třeba povodněmi a kdy trápíme přírodu my lidé svým neohleduplným chováním. Že když je nám hezky a jsme šťastní jde nám všechno lépe, než když jsme smutní nebo naštvaní. Zaposlouchali jsme se do tajů našeho vnitřního světa a hledali vnitřní rovnováhu. Děti cvičily v doprovodu relaxační hudby, zkoušely meditovat, v pohybových hrách nacvičovaly svůj balanc a nakonec vytvořily, podle svých  pocitů z poslouchané hudby, krásnou „Hudební mozaiku nálady“, při které procvičily nejen jemnou motoriku, ale také hudební cítění a vnitřní zklidnění. Nezapomeneme zmínit ani na den otevřených dveří, který byl nejen pro děti velkým zážitkem, procházku na hrad Střekov, kde jsme se pokochali krásným výhledem a ještě se děti stihly naučit novou písničku. A teď už hurá na další týden a nové pokusy a objevy s vyrovnaností 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *