Vyrovnanost u Ptáčků

  • 0 komentářů

Minulý týden jsme si začali s dětmi povídat o vyrovnanosti. Nejen ve smyslu ctnost, ale v širším slova smyslu, protože vše spolu souvisí.

Rovnováha v přírodě, která se sama bez zásahu člověka umí korigovat, vyrovnanost ve smyslu uspořádanost/ zkoušeli jsme společně skládat obrázky. Rovnováha při stavbě vysokých komínů – věží z kostek, rovnováha – hra, kde děti měly skládat válečky na tvar „houpačku“ . V této disciplíně neskutečně excelovala jedna z nejmladších děvčat, která dokázala naskládat na houpací opici všechny válečky.

O vyrovnanosti – rovnováze jsme si povídali v souvislosti s potřebami člověka, že se cítíme dobře, když jsme odpočati, syti, zdrávi, máme dostatek prostoru, vzduchu a světla. Jak se cítíme jsme se snažili pak vyjádřit abstraktní malbou, která děti bavila a jejíž výsledky můžete vidět na chodbě MŠ. I venku na zahradě jsme balancovali na laně nebo na jedné noze při skákání panáka.

Nerozhodilo nás ani horké počasí a osvěžili jsme se sprškou „mlhy“.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *