První zářijový týden u Motýlků

  • 0 komentářů

Pro někoho vůbec první týden ve školce, pro jiného návrat ke svým kamarádům… ale i když každý vnímal uplynulý týden jinak, všichni jsme se v pátek shodli na tom, že ve školce se nám líbí a těšíme se, co nového nám přinesou další dny:) Zpočátku se možná mohlo zdát, že stesk a pláč se nás bude držet zuby nehty a my ho ne a ne zahnat, ale s každým dalším dnem se dětem dařilo svůj stesk zvládat lépe a jejich smutek brzy vystřídalo nadšení z hraček a her, které pro ně byly připravené. Starší děti se ukázaly jako velcí hrdinové, když si pod svá malá křídla vzaly své nové mladší kamarády a ukazovaly jim, jak to u nás chodí – staly se zde nepostradatelnými členy týmu nejen při vycházkách. A abychom naše nově vzniklé společenství posílili, upletli jsme si obrovskou pavučinu přátelství. Aby toho ale na nás na všechny nebylo zpočátku hodně, začali jsme zlehka. Zahráli jsme si společně spoustu seznamovacích her, které nás určitě čekají i následující týden. Učili jsme se značky a pomalu se seznamovali s režimem dne, který mají děti každý den k dispozici v podobě piktogramů na jejich tabuli. Ten jim pomáhá orientovat se ve dne, a tak dětem přiblíží, kdy se dočkají vytoužené maminky či tatínka. S tabulí také souviselo přihlašování na hry, a tak se musely pořídit fotografie dětí. Fotografování se všem moc líbilo a někteří účastníci si jej vyloženě užívali. Nemůžeme ale umět všechno hned a zpočátku je někdy lepší si hrát než pracovat. Uplynulý týden jsme si tedy snažili hlavně společně užít a to nás určitě čeká i ten další. Zopakujeme si básničku i písničku, které už se nám pomalu dostávají pod kůži a vyrobíme si něco, co bude je naše, co nám řekne, že to jsme my MOTÝLCI.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *