Vítej ve školce u Ptáčků

  • 0 komentářů

První týden nového školního roku je za námi. A byl to týden plný poznávání, seznamování, cvičení a hraní. Zjistili jsme, že každé z dětí dobře zná svoje jmého. Společně jsme se naučili udělat docházku, aby pan kuchař věděl, kolik obědů má každý den uvařit. Pomalu a jistě jsme se seznamovali s režimem, který ve školce vládne. Někteří už ho dobře znají, pro jiné to bylo první seznámení. Ale šlo nám to báječně. Je toho hodně, čemu se už nové děti ve školce naučily. Dnes už znají své značky a pěkně si to ověřily, když jsme hrály na pošťáka. Už dobře vědí, že když 2x zazvoní zvoneček, je čas uklízet. Když uslyší hrát melodii, vědí, že je čas sejít se ve společném kruhu k přivítání. Umíme už také svou první básničku, kterou se každý den zdravíme. Hodně děti bavilo cvičení a moc si ho užívaly. Cvičeli jsme s ježky i si na ježka zahráli. Nafoukli jsme bublinu a prolétli se s ní. Roztočili jsme kolo mlýnské a spočítali prsty, co schovaly se v hrsti. Děti už také dobře vědí, co vše si připravit ke svačině či obědu. Každý den nás ve školce také čeká procházka. Tam jsou nám velkými pomocníky děti, co do školky už chodily a pomahají novým dětem jak s oblékáním, tak při samotné procházce s chůzí ve dvojicích. Když mi ve čtvtek děti v kruhu na kostce ukazovaly, jakou mají naládu, moc mě potěšilo, že skoro všechny děti měly ve školce náladu usměvavou. To je ten nejlepší dárek. V pátek už jsme si troufli na výtvarné dílo a vznikla malovaná třída Ptáčků, to abychom věděli, kam patříme!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *