Jak to chodí u Motýlků

  • 0 komentářů

Minulý týden u Motýlků začal prohlídkou naší školky. Děti už vědí, co znamená, když nám ráno poprvé zazvoní zvoneček a paní učitelka zavolá počítání, ale kam to vlastně volá? A kdo na druhé straně zvedne ten telefon? Děti byly netrpělivé, když se jim povědělo, že dnes se podívají tam, kam jindy nesmějí. Společně jsme navštívili paní kuchařku, která nám ukázala obří škrabku na brambory, nad kterou děti nevěřícně vrtěly hlavou. Podívaly se také do ředitelny a konečně mohly vidět místnost paní ekonomky, kde si mohly všimnout telefonu, s kterým spolu každé ráno mluvíme. Tak jsme společně zjistili, že každý tu máme své místo a že tu fungují určitá pravidla. Co by se stalo, kdyby paní kuchařka nepřišla ráno do práce? A co by se stalo, kdyby si nikdo po sobě neuklidil svou hračku? Bylo tedy potřeba, abychom si i my u nás na třídě vytvořili určitá pravidla, která jsme si později namalovala do našeho Kruhu přátelství. Ale protože naučit se něco tak těžkého dá práci, povídali jsme si zatím o srdíčkovém a uklízecím pravidlu, s kterými nám pomáhal maňásek Rarášek, s nímž se děti poznaly prostřednictvím nové písničky. Rarášek u dětí sklidil velký úspěch a děti se těší, až ho naučí všechna naše pravidla a ctnosti. A protože tento měsíc nás provází ctnost SLUŠNOST, už už jsme si pomalu začali povídat o tom, co to asi znamená být slušný. Ve školce musí být ale také veselo, a tak jsme se naučili spoustu nových her, zacvičili jsme si na opičí dráze, oslavili jsme společně narozeniny, chodili na procházky do lesa i na hřiště a nakonec si děti vyzdobily naše dveře ručně dělanými motýlky z ruliček a klovatiny – teď už si snad Motýlky s Ptáčky nikdo plést nebude 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *