Jak to chodí u Ptáčků

  • 0 komentářů

Bylo krásné vidět, že mnohé z nových dětí již chodí do školky s úsměvem, někde sem tam ještě ukápla slzička, ale smutek po maminkách a tatíncích se vždy brzy vytratil. Vždyť přeci ve školce je taaaaaak bezva. S dětmi jsme si v tomto týdnu hodně povídali o tom, jak by to mělo ve školce fungovat, aby nám tu bylo hezky. Domluvili jsme se na pravidlech a starší děti je i výtvarně ztvárnily, abychom si je mohli kdykoli připomenout.  V týdnu nás také navštívil maňásek Honzík, který slyšel, že se v naší školce učí děti o ctnostech a chtěl by se to také naučit. Děti si ho okamžitě oblíbily a slíbily, že mu pomohou na jeho cestě poznání. Tento měsíc nás čeká ctnost SLUŠNOST, kterou jsme v tomto týdnu otevřely a děti nám pověděly, jak si představují slušného člověka. Maňásek Honzík nám ukázal, že vůbec neví, jak se o něco žádá a my mu ukázaly, jak to udělat správně. A  protože děti jsou velmi bystré a snaží se být samostatné, seznámily se děti s dalším rituálem a to kalendářem, kde si každý den ukazujeme a povídáme o počasí, ročním období, dnu v týdnu aj. Aby bylo veselo, naučily se děti novou písničku „Školková“ a taky básničku přímo šitou na naší třídu Ptáčků. Hráli jsme si i s padákem, kde se děti potkávaly a zdravily se svými kamarády ze třídy. Venku nás zatím neopustilo krásné počasí, tak jsme si užívali i hřiště a zahradu.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *