Kouzelná slovíčka u Ptáčků

  • 0 komentářů

Ve třetím zářijovém týdnu jsme se s dětmi zaměřili na naše slova, která používáme a co všechno naše slova umí. Totiž být slušným člověkem, také obnáší dobře vládnout slovem. Vědět, kde jaké slovíčko použít, a jak a proč ho používat. Z počátku týdne jsme si ještě s dětmi hodně ujasňovaly 4 nová pravidla, která si děti namalovaly do koláče pravidel už minulý týden. A už tam jsme na kouzelná slovíčka narazili. Co vlasně znamená, být na sebe hodní?  A nebo co nám říká pusinkové pravidlo? Děti si vše procvičily pomocí her, kdy poslouchaly různé situace, které se dějí ve školce a musely v prostoru herny najít obrázek správného pravidla, kterého se situace týká. Tak už víme, že je fajn a slušné se vždy pozdravit a nebo se rozloučit. To si děti také mohly vyzkoušet, a tak po jednom vcházely do místnosti s tím, že nejprve zaklepaly a pak nás všechny pěkně pozdravily. Hodně dětem pomáhá také malý Honzík (látkový panáček), který má pro děti vždy zvídavé otázky. Tentokrát si s dětmi zahrál hru „Prosím“. Děti tedy musely dobře poslouchat, zda Honzík tohle kouzelné slůvko používá nebo ne a podle toho správně reagovat. Ve středu došlo i na výtvarné tvoření, kde vzniklo tolik papírových ptáčků, kolik je dětí v naší třídě. Některé děti se při tvoření mohly poprvé seznámit s technikou stříhání. Když bylo hotovo, došlo i na to, jak se chováme na výstavě, to když jsme si naše ptáčky všichni prohlíželi. Ted nám ptáčci zdobí dveře naší třídy. Běhen týdne jsme také hodně zpívali, cvičili, taky jsme si hráli s padákem a stuhami. Hodně jsme se s dětmi těšili na pátek, kdy nás navštívilo sférické kino, a i tam jsme si vyzkoušeli naše kouzelná slovíčka.  Děti krásně pozdravily, poděkovaly i potleskem a pěkně se rozloučily. V pátek jsme se naučili s Honzíkem i novou básničku o kouzelných slovíčkách. Těšíme se na další týden, který nám ctnost slušnost pěkně uzavře.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *