TO JSEM JÁ – u Ptáčků

  • 0 komentářů

Uplynulý týden nás nadále provázela ctnost Slušnost. Pondělí začalo vesele – čekal nás Bramborový den. Hned z ráno do školky přicházely Bramboráci a Bramborové víly. Děkujeme rodičům za krásné kostýmy, nápaditost a kreativitu♥. Brambora si pro děti připravila mnoho úkolů a děti je z radostí plnily – házely bramborou, sbíraly brambory, třídily je, s Jankem pekly brambory na ohýnku, s princezničkou na bále tancovaly a dokázaly také, jak moc jsou odvážní, když prolézaly tmavým tunelem, vždyť přeci, brambora se tmy nebojí. S svačině si děti připravily pečené brambůrky se solí a kmínem, které děti samy oloupaly a nakrájely. Byla to náramná dobrota, která provoněla celou školku a jen se po nich zaprášilo. Po zbytek týdne jsme se věnovali tématu – KDO JSEM JÁ. Děti se představovaly a povídaly o sobě, prohlížely se v zrcadle a svůj portrét si zkusily také namalovat, jak se to dětem povedlo se můžete podívat u nás ve třídě. Neopustil nás ani zpěv a děti se seznámily s novou písní Pyšný drak, drakiáda se přeci jen blíží. V závěru týdne za námi přišel maňásek Honzík a děti mu povídaly, jak se vlastně ten slušný člověk pozná a chová se. Zpočátku vypadaly nejistě, ale nakonec toho vymyslely opravdu spoustu a my na ně byly velmi pyšné. V následujícím měsíci na nás čeká ctnost Soudržnost a moc se těšíme, co nám přinese. Již v tomto týdnu bylo vidět, že třída Ptáčků při sobě drží, při aktivitě, kdy si děti ve dvojicích měly masírovat záda, přirozeně samy udělaly dlouhého hada a masáž si užívaly všichni společně. To bylo krásné pozorovat.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *