Každý Ptáček má své místo

  • 0 komentářů

Druhý říjnový týden nám začal vesele. Nikolka si přála oslavit narozeniny s kamarády ve školce, přinesla vynikající dort a my si užili oslavu. Děti jí popřály vše nejlepší, zazpívaly jí a také si domů odnesla dáreček. U této příležitosti jsme také zavedli nový rituál, kdy oslavenec obíhá se zeměkoulí v ruce slunce a to tolikrát, kolik je mu let, dětem se to moc líbilo a Nikolce s chutí počítali. Pak jsme pokračovali se ctností soudržnosti. Tento týden o tom, že každý má své místo. I ve školce to platí. Děti si zkusili uplést pavučinu přátelství a když jsme zkoušeli její pevnost, tak bohužel neobstála, míč propadl, povídali jsme si to tom, proč se tak stalo a domluvili jsme se, že na konci týdne to zkusíme znovu. Úterý jsme strávili s Armou na stadionu, kde děti měli možnost zahrát si fotbal se skutečnými fotbalisty. Ti jim také připravili mnoho dalších disciplín, akce to byla povedená a moc se nám líbila. Po zbytek týdne jsme dopoledne trávili již ve školce a hráli si se soudržností. A co třeba zvířátka? Mají také své místo – děti určovaly zda a jaké, zvířátka pojmenovávaly a také jejich mláďata. S dětmi jsme také malovali vodovými barvami, což byla pro některé premiéra, stříhali jsme a lepili a vznikl krásny kruh soudržnosti naší třídy. Neopomněli jsme ani cvičení, v tomto týdnu si děti vyzkoušely kotoul, cvičili jsme s padákem, stavili překážkové dráhy. Ke konci týdne už jsme se těšili na nadcházející drakiádu, tak nám radost dělala píseň Pyšný drak. V pátek si děti hrály se svými figurkami, které vytvořily během týdne, umísťovaly je do školky a procvičily si pojmy – nahoře, dole, vpravo, vlevo. V úplném závěru týdne se děti znovu pokusily uplést pavučinu přátelství a tentokrát se to povedlo, míč nepropadl. Děti zjistily, že když budou posílat klubíčko stále jen tomu svému nej kamarádovi, tak pavučina bude slabá a míč neudrží. Těšíme se, co nám přinese další týden ♥.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *