Rodinná pouta u Motýlků

  • 0 komentářů

Druhý říjnový týden doznívá v některých dětech ještě teď. Týden, který nám připomněl naše rodinná pouta, byl plný radosti a příjemných emocí. Od pondělí jste nám nosili nebo posílali Vaše rodinné fotografie, a tak nám pomaličku začala vznikat naše Rodinná galerie. Děti měly z galerie velikou radost a nadšeně se chlubily každou svou fotografií. Každá rodina je jiná, každá je něčím ojedinělá, děti si tedy ve středu vytvořily své vlastní originální domečky, do kterých namalovaly, co s rodinou dělají nejraději. Dostali jsme se i k tématu zpívání a uvědomili jsme si, jak vlastně máme rádi, když si můžeme doma zazpívat. Tak se stalo, že jsme se naučili písničku o Muzikantské rodině, kde si děti vyzkoušely hrát na všechno možné i nemožné. Drama nastalo ve chvíli, kdy nás navštívil zlý čaroděj a ukradl dětem jejich rodinné fotografie. Děti musely dát hlavy dohromady a společně nad čarodějem vyzrát a svou rodinu zachránit. Byl to opravdový úspěch, když čaroděje společně porazily. A tak jako mají lidé své rodiny, zvířátka mají zase ty své. Společně jsme se proměnili ve vlčici a její vlčata a šli na společný lov. Rodina bylo krásné téma a ukazovat na ní tuto ctnost byla prostě radost. Pomáhala nám k tomu spousta dalších her, ale především děti samy, které ve svých hrách na rodinu byly inspirací pro další činnosti. Ne celý týden byl však o rodině, v úterý jsme si  totiž všichni společně užili fotbalové dopoledne s Armou, kde si děti zakopaly s opravdovými fotbalisty a v pátek už jsme zase začali těšit na Drakiádu. A co nám přinese další týden? To se necháme překvapit 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *