Soudržnost, aneb každý má své místo- Motýlci

  • 0 komentářů

Minulý týden jsme se třídou Motýlků pokračovali v naší říjnové ctnosti, soudržnosti. Naším podtématem bylo pro tentokrát ,,Každý má své místo“. Hned v pondělí jsme si popovídali o tom, kdo kde má jaké místo a proč je důležité ho mít a někam patřit. Také jsme si zopakovali i hospodářská zvířátka a jejich místo na farmě. Děti si na ně zahrály a zkusily si, jaká to je mela, když se náhodou zvířátka pomíchají. Další den, tedy v úterý, jsme se společně věnovali povoláním našich rodičů. Rozebírali jsme, kým chceme být my a proč nemůžeme být jen policisté a doktoři, ale je důležité mít i jiné profese. Celé tohle povídání jsme zakončili obrázky dětí, na kterých byla jejich představa budoucího povolání. Ve středu přišel čas si zahrát na chemiky a vyrobit si magnetický sliz. Zkusili jsme si, jestli je sliz, jak se patří,  soudržný a chce se kamarádit s magnetky. V ten samý den se někteří z naší party spolu s některými Ptáčky vydali na natáčení seriálu ke krematoriu, kde jsme zažívali nejrůznější dobrodružství. Ve čtvrtek jsme našemu kamarádovi Tomíkovi v rámci soudržnosti namalovali dohromady velký obrázek, protože je to náš kamarád a dlouho stůně. V pátek každý z nás dostal nějaký úkol, čímž díky spolupráci vznikla  ve třídě podzimní dekorace. Tak si děti zkusily, jak je důležité mít při práci své místo. Velké děti pomáhaly těm mladším. Ve školce řádil skřítek Nepořádník a dětem připravil velký nepořádek v hračkách. Právě proto jsme každé hračce ukázali, že i ona má své místo a společně je uklidili tam, kam patří. Opět jsme se naučili něco nového!

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *