Kde domov můj, ptají se Ptáčci

  • 0 komentářů

V tomto týdnu nás čekala cesta poznání naší republikou, však nás taky o víkendu čekalo 100. výročí jejího vzniku. V pondělí na děti v komunitním kruhu čekala spousta obrázků a seznámily se s novými pojmy jako státní znak, státní vlajka, prezident aj. Děti si také prohlédly Pražský hrad, kde pan prezident bydlí a moc se jim líbil. Rozhodly jsme se tedy, že si vlastní postavíme. A protože si rádi hrajeme, využili jsme hradu a zahráli jsme si hru na jeho dobývání. Nejdřív po jednotlivcích, tam se však hrad dobýt nepodařilo. Co s tím? Děti samy napadlo, že bude potřeba využít soudržnosti a při dobývání hradu se spojit, to bylo úžasné. V úterý část dětí čekalo tvoření s keramikou a my ve školce také nelenili a tvořili hrad, hezky cihlu k cihle, protože kdyby cihly u sebe nedržely, tak by hrad přeci spadl. Na procházce nám Honzík zadal úkol a to najít Národní strom a nám se to podařilo, dokonce několik. Ve středu děti stříhaly, malovaly, otiskovaly a to právě list lípy. V komunitním kruhu jsme hledali spojení soudržnosti a Čechů. Ptali jsme se: Co nás spojuje? Co je typicky české? Co máme společného? Otázky to byly těžké, ale nakonec jsme to děti s pomocí Honzíka daly dohromady. Čekal nás také poslech hymny, která děti moc nezaujala. Ve čtvrtek k nám přijelo divadlo krabice se svým úžasným Mrkvomenem. A už je tu pátek. V pátek jsme toto téma uzavřeli krásnou výzdobou k oslavám výročí. Děti vytvořily krásný věnec s trikolorou ze svých lipových lístků. Zdobily vlajku barevnou rýží. V herně se objevila silueta České republiky a děti měly za úkol poznat, co to je. Podařilo se a protože republika byla prázdná, každý si vybral, co v ní postaví. Stavěla se školka, Pražský hrad, silnice a železnice, nemocnice, domy. Dětem se to moc povedlo a spolupracovaly na jedničku. Těsně před vycházkou nás ještě navštívil maňásek Honzík a měl pro děti několik otázek, aby si ověřil, co se děti za celý týden naučily. Děti zodpověděly opravdu všechny otázky a tak si každý mohl najít v barevné rýži sladkou odměnu ♥.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *