,,Co hlava, to názor“

  • 0 komentářů

Uběhl další týden a u Motýlků bylo opět veselo.Všechno to začalo minulým pondělím. Nejprve jsme si připomněli naší říjnovou ctnost, porozumění. Nové téma- ,,Co hlava, to názor“, bylo pro děti zprvu záludné. Proto jsme si společně na příkladu vysvětlili, co to ten názor je. Každý nám pověděl, jaký názor má na naší školku. Hned bylo jasné, že názory se liší a proto je třeba poslouchat kamarády, protože ne vždy ho mají stejný jako my. Další den, tedy v úterý, se už děti z naší školky těšily na lampionový průvod a pomáhaly paní učitelce s jeho přípravou. Ve středu jsme zkoušeli pantomimu. Názor vyjádřený pohybem. Děti se vžívaly do rolí nejen zvířátek, ale i do dospěláků. Ve čtvrtek byly naše aktivity vybírány podle názoru dětí. Hráli jsme to, na čem se kamarádi shodli. V pátek byly obě třídy spojené a tak jsme kamarádům z ptáčků nejprve vysvětlili, co je to ten názor. Potom jsme společně hráli na sochy a sochaře. Sochař vždy tvaroval sochu a ta se musela postavit přesně tak, jak sochař chtěl. Protože i umění je vyjádření názoru. Ostatní děti pro legraci živou sochu napodobovaly. Za celý týden jsme se naučili mnohé, například že mít svůj názor je v životě důležité.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *