Jak smysly pomáhají porozumět – Ptáčci

  • 0 komentářů

Máme za sebou další příjemný týden se ctností Porozumění. Tentokrát to bylo o tom, jak nám smysly pomáhají porozumět. Pondělí jsme začali zvesela oslavou narozenin M.S. Oslavenci jsme popřáli a zazpívali,  společně jsme si dali výborný dort a ťukli si na zdraví. Dopoledne k nám přijela keramika centra Slunečník, tak si děti procvičily prstíky s keramickou hlínou a tvořily. V úterý na nás čekaly v kroužku piktogramy(smysly) pomocníků porozumění, děti se snažily přijít na to, kdo ti záhadní pomocníci jsou a potom také, jak nám pomáhají porozumět. Nakonec jsme si zahrály pohybovou hru, kde děti svá těla před vycházkou rozhýbaly a také upevnily nové znalosti. V průběhu týdne jsme si pak se smysly hodně hrály, děti se poslouchaly, aniž by viděly a zjistily, že není tak lehké porozumět, když nám zrak nepomáhá. Zkoušely také dojít do cíle beze slov a po slepu, ukázalo se, jak moc je důležité vnímat nejen sebe, ale hlavně toho druhého. Vydařená byla pantomima, kde děti hádaly, co asi tak kamarád předvádí. V závěru týdne se děti shodly, že všechny smysly jsou důležité a jako nejdůležitější označily zrak. A protože vánoční čas se blíží, naučily se děti novou písničku Mikuláši, Mikuláši. Těšíme se, co nám přinese další týden ♥.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *