Proč, podzime, proč… Aneb naposledy o POROZUMĚNÍ

  • 0 komentářů

Minulý týden byl u Motýlků ve jménu podzimu. Protože přichází zima, bylo potřeba se s ním pořádně rozloučit. K porozumění podzim také patřil, protože je důležité pochopit, co se děje s přírodou. Na začátku týdne jsme si tedy řekli, co se děje s přírodou na podzim. Všichni kamarádi společně hádali, co všechno k podzimu patří. V úterý děti hrály hru na veverky, kdy musely sesbírat co nejvíce oříšků na zimu do stromového domečku. V Úterý jsme se naučili krásnou básničku o listech, u které jsme si i zacvičili a vycházce jsme sledovali, co se to děje s přírodou. Ve středu jsme řešili podzimní pracovní listy, na kterých bylo bludiště. Někteří v tom byli tak šikovní, že chtěli ještě další a těžší bludiště. Ve čtvrtek jsme se bavili o jablíčkách, které se na podzim sklízejí a pak jsme s nimi tiskali velký obrázek na rozloučenou s podzimem. Zbylá jablíčka jsme ochutnali a dokonce jsme zkusili ochutnat i ovoce podobné jablíčku, kdouli. V pátek jsme se naučili ještě další krátké podzimní básničky a zahráli si hru na meluzínu. Nakonec jsme společně skládali puzzle s podzimní tématikou a všemu jsme krásně porozuměli.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *