Dokážeme si rozumět u Ptáčků

  • 0 komentářů

Poslední týden s porozuměním nám s dětmi přinesl spoustu dalších poznání. Hodně jsme si hrály se slovy. Děti si vyzkoušely porozumět šeptanému slovu a dokonce i zkoušely pouze odezírat ze rtů. Hodně jsme si s dětmi hrály se slovy, která jsou si hodně podobná. Děti poznávaly, zda jsou slova stejná či rozdílná a přiřazovaly je k těm správným obrázkům. Ve středu jsme spolu s dětmi vyjely do divadla na pohádku „Jak žebříček o šprucle přišel“. Dětem se divadelní představení moc líbilo. Porozumění jsme uzavřeli napínavým příběhem Honzíka, který po nemoci ztratil sluch. Dětí se příběh hodně dotknul. Jak se můžeme dorozumět s člověkem, který neslyší? Tito lidé používají k domluvení znakovou řeč. Tak jsem děti naučila pár slov znakovou řečí. Učili jsme se mluvit rukama. Děti pak dostaly úkol, společně ve dvojici vymyslet znaky pro různá slova. Všechny vymyšlená znaková slova jsme si pěčlivě zapsali, abychom si mohli společně zahrát hru na znakovou řeč. V pátek jsme se se ctností porozumění společně rozloučili a sepsali důležité věci do našeho papírového ctnostného člověka. Během týdne jsem i hodně zpívali a to hlavně čertovské písničky, abychom byli připraveni na příchod Mikuláše a čerta příští týden. Už ted se těšíme se na další ctnost, kterou bude přejícnost.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *