Přání pro čerta u Ptáčků

  • 0 komentářů

První prosincový týden nám přinesl i novou ctnost a tou bude PŘEJÍCNOST. Pondělí bylo veselé a hravé, čertovsko-andělský rej jsme si s dětmi náramně užily. Čekala nás čertovká rozcvička, diskutovali jsme o dobru a zlu, zjistili jsme, kdo, že je vlastně ten Mikuláš je. Čertík pro děti připravil plno úkolů a zdáli pozoroval, jak se jim dařilo je plnit. Nakonec je splnily všechny do puntíku. Na závěr si děti zařádily při disco čertím tanci. V pondělí na děti také čekalo ve třídě překvapení, duch Vánoc na ně myslel a ví, jak se na Ježíška těší a přeje si, aby to dětem do Štědrého dne uteklo a také se něco naučily, do třídy jim tedy přinesl adventní stromeček  a  každý den tam na ně čeká úkol či překvapení :). Úterý bylo tvořivé, adventní stromeček nás vybídl k vytvoření adventního truhlíku,  tak jsme se do toho dali. Dětem se moc povedl a krásně nám vyzdobil a provoněl třídu. Děti si také zkusily namalovat peklo, vymyslely jaké barvy k němu asi patří a copak mají čerti v pekle štětce? I s tím si poradily a zkusily malovat větvičkou z túje, moc je to bavilo. Středa byla už od ráno plna očekávání příchodu Mikuláše s jeho družinou. Byl to náročný den a mnoho dětí mělo strach, tak jsme si hodně povídali, o odvaze, o tom, že i ten největší anděl je někdy čertík, důležité je však své špatné skutky napravovat nebo se o to aspoň pokoušet. Dopoledne už Mikuláš s Andělem a čertíky dorazily, děti strach nakonec přemohly, recitovaly a zpívaly. Od Mikuláše se dozvěděly z čem je potřeba se zlepšit a co jim naopak jde moc dobře a na oplátku za písničku či básničku každý dostal krásný balíček. Bylo to moc a moc pěkné a velké díky posíláme rodičům a přátelům školy, jež se na tom podílely♥. Po zbytek týdne jsme se důkladněji poznávali s naší novou ctností – přejícností, děti nejprve hádali podle obrázku, co že nás to asi čeká a celkem se jim to dařilo. A protože návštěva Mikuláše byla opravdu silným zážitkem, dlouho jsme o ní povídali, děti také vzpomínaly, co jim Mikuláš vytýkal a za co je chválil a nakonec jsme pro celou družinu vymýšleli přání – děti jim přály šťastnou cestu domů, samé hodné děti, spokojenost, lásku, mnoho dárků a kamarádů a mnoho dalšího, věříme, že se jim přání splní. V tomto týdnu jsme se také učili novou písničku – Pásli ovce Valaši a básničku o kom jiném než čertíku.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *