Síla roste cvikem u Ptáčků

  • 0 komentářů

Měsíc leden je tentokrát zasvěcen ctnosti SÍLE. Z průvodního nakresleného obrázku děti sílu velmi lehce poznaly. K čemu všemu sílu můžeme potřebovat? A kde všude ji můžeme mít? V týdnu jsme tedy narážely na různé situace a momenty, kdy jsme si spolu s dětmi uvědomovali, kde všude sílu využíváme. Tématem týdne pak bylo : „Síla roste cvikem“ A tak jsme opravdu hodně cvičili a při tom si říkali, jakou že část našeho těla ted zrovna posilujeme a cvičíme. Ale narazili jsme také na otazníky, které má máš namalovaný kluk v hlavě? Je dobré mít sílu a vyšplhat po laně až nahoru nebo třeba otevřít zavřenou lahev. No ale nemělo by se to s ničím přehánět – Někdy je naše síla i v něčem úplně jiném než ve svalech. Protože né vždy všechno se dá silou zvládnout. Totiž když má někdo hodně síly, může se mu stát, že rozbije, na co sáhne. A tak je dobré, se se svou silou naučit zacházet. Když je řeč o síle, museli  jsme se logicky dotknout i různých sportů. Ve středu někteří na vlastní kůži vyzkoušeli bruslení. Je parádní uvědomit si, kolik síly más stojí jen to, obout se do bruslí .-) Ve čtvrtek nás navštívilo Sváťovo dividlo s pohádkou O Šípkové Růžence – a tak i tam mohly děti u malých dřevěných hrdinů hledat sílu. Pátek byl sportovní den, kdy jsme pracovaly z počátku s obrázky různých sportů a hledaly jejich správné názvy. Hodně sportů jsme si vyzkoušely. Nejvíc se děti těšily na šplhhání po laně, ale i trampolína a skákání na ní, bylo lákavé. Taky jsme zlehka ochutnali fotbal a vyzkoušeli se trefit balonem do branky. Těšíme se na další silný týden.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *