Síla odolat Papejšům u Motýlků

  • 0 komentářů

Další týden síly je za námi a u Motýlků bylo nyní veliké pozdvižení. V pondělí jsme se totiž doslechli, že se nám ve třídě objevili Papejši. Ale kdo jsou a co vlastně chtějí?? Na to měly děti celých 5 dní, aby to zjistily a něco se o nich naučily. Protože my už víme, že síla nemusí být vždy jen o svalech, ale může se ukrývat i uvnitř nás, že to může být určitý pocit, který cítíme, když se například rozhodujeme zda si vzít tu moc dobrou čokoládovou sušenku před obědem, nebo v sobě najít silu odolat jí a počkat si na ní až po obědě. Možná nám sedí na rameni nějaký zlý Papejš Mlsoun, který nám našeptává, abychom neposlechli, abychom si tu sušenku vzali hned. Nebo Papejš Pozdějíček, který nás nabádá, abychom si hračky uklidili až později, až za chvilku a možná i tak doufali, že to uklidí někdo za nás. Tak se děti seznámily s malými potvůrkami, které jim občas našeptávají samé lumpárny. Naučily se poznat a zahnat až 6 druhů Papejšů. Každý ten Papejš je jedinečný, každý má svou barvu, ale ne na každém sedí ten stejný. Někdo překonává sílu, aby nemlsal, někdo zas aby pořád nežaloval a na někom možná sedí Kopna a Buchna a nabádá děti k velmi ošklivému chování. Sílu odolat jim jsme se učili celý týden, poctivě jsme cvičili, protože ve zdravém těle – zdravý duch, také děti pastely vytvářely spirály síly, aby zjistily, že vždy se musí začít pomalu a zlehka, než síla vyroste do velkých rozměrů a také zjistily, že je třeba si i odpočinout například u klavíru a zazpívat si nějaké hezké zimní písničky, které můžeme později zkusit i výtvarně ztvárnit. Po odpočinku následoval další úkol, děti měly přijít na Papejše, který je společný pro ně všechny. A jak jim to panečku šlo. Vymyslely hned tři, ale nakonec si vybraly Papejše Hlucháčka, který nabádá i ty nejhodnější děti k tomu, aby dělaly, že třeba paní učitelku nebo rodiče doma neslyší. A tak před námi stál poslední, nejdůležitější úkol – všechny ty Papejše venku pochytat do speciálního pytle, který je všechny zadrží a na druhý den se z nich stane jen mastný flek. To se dětem naštěstí podařilo, ale protože někdo v nich pořád viděl nějaká roztomilá a hodná stvoření, poslední den v pátek jsme si je společně dle vlastní fantazie namalovali. Museli jsme zjistit, že tyhle Papejšové opravdu hodný nejsou a ty co si děti přeci jen nechaly, tak snad i z nich se brzy stane jen mastný flek 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *