Síla aneb „Dobrý sluha, zlý pán“ u Ptáčků

  • 0 komentářů

Jaký byl uplynulý týden ve třídě Ptáčků. Plný síly. A tentokrát to bylo o tom, že síla může být dobrým sluhou, avšak zlým pánem. Pondělí jsme začali zvesela a tento den byl zvláště důležitý pro A.B., slavila totiž narozeniny, bylo to moc pěkné, oslavu si užila a nejen ona, ale všichni, protože si pochutnali na výborném dortu. V pondělí jsme si také vyzkoušeli sílu našich SLOV. I ta jsou totiž plna síly,i když si to občas neuvědomujeme. Maňásek Honzík chtěl sílu slov dětem dokázat a tak nám přinesl dvě stejná jablíčka. Na to první děti byly hodné, říkaly mu pěkné slůvka, snažily se ho potěšit, hladily ho. Na to druhé však měly být ošklivé, nadávaly mu, někdo s ním i bouchnul, povídaly mu, jak mu to nesluší, že jsou neradi, že tam je a podobně … pro některé děti to byla velká zábava, některé děti toto odmítly vůbec dělat a jen přihlížely. Na druhý den jsme měli čekat, co se stane. Jaké bylo v úterý překvapení, když jedno jablíčko bylo pořád krásné a to druhé celé černé a napůl shnilé. Dětem to bylo líto a jablíčku jsme se zkusily omluvit, nicméně jablíčko se nezměnilo. Děti si uvědomily, jak moc může ošklivé slůvko ublížit a jakou mají jejich slova sílu.A protože zima je v plném proudu, v dalších dnech jsme se věnovaly síle zimy. Jak to v zimě vypadá, co se děje s přírodou, když je zima velmi silná, kdo potřebuje pomoci?na to vše jsme si odpověděli. A aby nás to bavilo, hodně jsme i tvořily, našemu třídnímu maňáskovi byla zima a chyběla mu čepice, tak mu ji děti namalovaly a trénovaly vodorovnou čáru. Dále pak děti zkoušely malovat silně a slabě s básničkou o sněhulákovy, obrázek si pak dotvořily a vznikly moc pěkné práce. Jeden den jsme věnovaly ptáčkům, protože těm je třeba během zimy pomáhat. Hrály jsme s ptáčky pohybovou hry a děti jim také sypaly zrní. V pátek jsme věnovaly pokusu, sklenice plná vody a kus papíru. Bude mít papír sílu unést vodu? Hlasy byly půl napůl, papíru děti fandily a dodávaly mu síly a povedlo se, sklenice se nevylila. Pokus se dětem moc líbil. Těšíme se na další týden ♥.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *