,,S čím mohu pomoci ?“ aneb poprvé o STAROSTLIVOSTI

  • 0 komentářů

Hned na začátku týdne jsme začali úplně novou ctnost, starostlivost. Zpočátku se to zdálo jako těžké slovo, ale společně jsme nakonec přišli na to, co znamená. Abychom to nezapomněli, s dětmi jsme si namalovali myšlenkovou mapu všeho, co nás napadlo. V úterý jsme se pořádně rozcvičili, zahřáli a potom hráli hru ,,na lávu“. Děti si musely vzájemně pomáhat, aby překonaly lávovou řeku pomocí kamenů (podložek). Za oknem ten den chumelilo, a tak jsme šli na hřiště jezdit na ježdících. Ve středu jsme si povídali o pomoci zvířátkům v zimě. Děti si potom zahrály na zvířátka v lese. Paní učitelka byla myslivec a zvířátkům dovolovala, aby se proběhly po lese. Když jsme šli na vycházku, některé děti postavily malým zvířátkům z klacíků, kamenů, kůry a sněhu krásné domečky. Lukášek pak pověděl všem, že ho postavil proto, že je starostlivý a nechce, aby myšky umrzly. Ve čtvrtek byl ve jménu pohádky. Děti si od paní učitelky vyslechly pohádku o kohoutkovi a slepičce. Potom jsme se všichni společně bavili o tom, kde je v této pohádce vidět starostlivost. Dětem se pohádka moc líbila a nakonec se naučily namalovat slepičku i kohoutka. V pátek už se děti těšily na představení kouzelníka. Nejdříve jsme si však zahráli na tlupu opic, které se navzájem chrání před levharty. Procvičili jsme si u toho hod na cíl. Po svačince děti sledovaly kouzelníka a každý dostal balónek. Dokonce si všichni mohli pohladit kouzelníkovu holubičku. Takhle tedy proběhl náš týden plný starostlivosti.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *