Čím mohu pomoci u Ptáčků

  • 0 komentářů

Jak proběhl další týden starostlivosti? V pondělí jsme se vydali na cestu do centra města. Čekala nás návštěva Severočeského divadla a baletu. Některé děti jeli úplně poprvé a měly trému. Ráno si  tedy každý předškolák vybral mladšího kamaráda a vzal si ho na starost, šlo jim to moc dobře a měli ze sebe dobrý pocit, kamarádům pomáhali v šatně i během cesty. Loupežnická představení o Rumcajsovi bylo opravdu povedené a dětem se moc líbilo. V úterý jsme se k pohádce vrátili a hledali v ní starostlivost a povedlo se nám to. Pak děti přemýšlely o co se mohou starat samy – povídaly o tom, jak pomáhají doma, ve školce mladším kamarádům. Nakonec jsme se rozhodli, že vyzdobíme naši třídu a tvořili jsme paní Zimu. Středu jsme začali povídáním nad tématickým obrázkem starostlivosti a došli jsme k tomu, že o naše ptáčky se na zahradě zatím nikdo nestará, my to tedy uděláme. Nejdříve jsme se podívaly na to, co takový ptáček vlastně zobá, třídili jsme a pojmenovávali semínka a každý si vyrobil krmítko z borovicové šišky. Ve čtvrtek byl svátek sv.Valentýna, o svátku jsme si povídali, taky o tom, koho děti mají rádi a nakonec děti měly možnost vyrobit dárek ze srdce♥. Pátek byl ve znamení pohádky „Jak jsme našli pejska“ – pohádka o opuštěném pejskovi, s kterým to dobře dopadlo a ujala se ho Petříkova rodina. Pak následovala debata, zda děti už viděly nějakého opuštěného pejska? Jak to dopadne s pejsky, které se nikdo domů nevezme? Navázali jsme na plánovanou návštěvu útulku na Severní terase, která se uskuteční 27.2.2019. Pokusíme se opuštěným pejsků a kočičkám přilepšit a udělat jim radost. Pokud se rozhodnete pomoci, přijímáme deky(klidně staré), pamlsky, granule, hračky, misky, zkrátka vše, co se může zvířátkům hodit. Moc děkujeme ♥.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *