O co rád pečuji, aneb starostlivosti není nikdy dost !

  • 0 komentářů

V minulém týdnu jsme s dětmi byli stále v duchu starostlivosti. Novým tématem bylo, o co rádi pečujeme. Hned v pondělí jsme se o  tom bavili a vymysleli spoustu krásných nápadů. Lukášek vymyslel, že pečovat musíme o rodinu. Pája vymyslel, že o své hračky. Nakonec, když Jasmínka se Sofinkou vymyslely čištění zoubků a mytí rukou, paní učitelka řekla, že je to velká pravda a znamená to tedy starání se o své tělo. Na to jsme se pak naučili novou básničku z pohybem o lidském tele. V úterý někteří kamarádi odešli na keramiku. Ti co zůstali hráli pantomimu a ostatní hádali, co předvádí. Pantomima byla v duchu ,, o co rád pečuji“. Ve středu nás bylo dopoledne malinko, protože pár našich kamarádů odešlo na bruslení. Tak jsme si opakovali názvy zvířátek a  rozdíly mezi domácími a divokými. Na vycházku jsme šli až na hrad Střekov, kde jsme si malovali překážkovou dráhu. Ve čtvrtek jsme si pověděli o útulku. Každý nám řekl, jak by zvířátkům mohl pomoci. Potom jsme si ve dvojicích zahráli na páníčky, kteří si adoptovali své zvířátko. Všichni dostali do dvojice vodítko a kamarádi se venčili. Páníčci své pejsky a kočičky učili různým povelům. Nakonec jsme koukali na poučnou, krátkou pohádku o adopci pejska z útulku. Děti si pak o pohádce povídaly a musely převyprávět, co se stalo a proč. Nakonec kreslily postřehy z pohádky a z těch nejpovedenějších obrázků vznikla na chodbě výstavka. V pátek jsme se vrátili k péči o sebe. Děti hledaly v novinách všechny obrázky, které péči o nás samé nějak charakterizují. Vznikla nám krásná, novinová koláž. Týden uběhl jako voda a my jsme si ho ve školce opět parádně užili.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *