Co bych chtěl mít na starosti u Motýlků?

  • 0 komentářů

V posledním únorovém týdnu se Motýlci zabývali tím, co by chtěli mít na starosti. Protože starostlivost se už chýlila ke svému konci, bylo ještě třeba se postarat o naší školku. I naše školka totiž potřebuje péči a je hodně závislá na nás, jak my se o ní dokážeme postarat, jak moc nám záleží na tom, aby nám tu bylo hezky. A tak jsme si hned v pondělí vytvořili obrovský plakát, kam děti namalovaly, o co je třeba se starat. Jsou to například kytičky, které potřebují zalévat, udržovat pořádek ve třídě i v herně, dávat pozor v koupelně jak na bezpečnost, tak i na správné používání všech důležitých věcí v koupelně i na záchodě a nakonec službu na naše fixy, které jsou věčně otevřené, a tak zbytečně vysychají. Služby jsou vždy na týden a je třeba si je hlídat, děti tak přicházejí na to, že dá fušku starat se o naší školku/třídu, že to není jentak a že samo se nic neudělá … Služby jsou tedy rozdány a my pokračujeme v týdnu dál. V úterý nás bylo sice malinko, ale nám to vůbec nevadilo, protože předškolní děti si měly možnost vyzkoušet kresbu uhlem, kde malovaly podle některých kočičku a podle jiných zase pejska, což byl dárek pro psí útulek. Malé děti zas dostaly velikou příležitost naučit se pořádně písničku o tom, jak se volá na jaro, kterou nás pak naučily a my si všichni dohromady mohli zazpívat hezkou písničku o jaru, které nás už od pátku čekalo. Ale až ve středu byl den D. Dlouho očekávaná návštěva psího útulku byla konečně tu. Děti celé natěšené předaly dary pejskům a kočičkám a prohlídka mohla začít. Některé z toho byly dokonce tak unavené, že nám cestou zpět usnuly. Následující den byl ale též náročný. Předškolní děti se odjely učit na dopravní hřiště, ale ani my ostatní jsme nezaháleli. Mladší děti měly důležitý úkol. Jako šamani s bubny jsme vyvolávali jaro. Tančili jsme kolem ohně a bubnovali do bubnů, že už chceme teplo. A to se nám možná i ten den podařilo. Bylo tak krásně, že jsme dopoledne mohli být na naší zahradě a stavět z písku samé zajímavé věci 🙂 Teď už se ale opravdu loučíme se starostlivostí a přivítáme ctnost PILNOST.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *