Pilnost u Ptáčků

  • 0 komentářů

S novým měsícem jsme otevřeli také nové ctnostné téma. Tentokrát je to PÍLE neboli PILNOST . Než jsme se do toho pustili vytvořili jsme si pěkný můstek od starostlivosti k píli a vytvořili jsme si tabulku toho, o co je potřeba se stále ve třídě starat. Vždy jedno z dětí to bude mít nastarosti a bude moc ukázat, jak je pilné. Když jsme s dětmi přemýšleli o pilnosti, zjistili jsme, že to má hodně společného s prací. Tatítek často říká, že má napilno a to znamená, že má hodně práce. Tedy když někdo hodně pracuje, je pilný? I takové otázky jsme si s dětmi pokládali. Když jsme hledali v říši zvířat, zjistili jsme, že o včeličkách se také říká, že jsou pilné a tak jsme si o nich něco přečetli – jak to tedy včeličky vlastně mají. Zjistili jsme, že mají svou královnu, o kterou se musí starat a že toho musí hodně nalítat a nanosit hodně nektaru. Taky jsme se dozvěděli, že včelky vytváří plástve a tak jsme si na to s dětmi zahráli. Děti se proměmily ve včelky a pilně sbíraly víčka a skádaly je jako plástve – vzniklo nám velké plástvové srdce. Do každé plástvičky děti musely dát jedno malé papírové minivajíčko, které musely vytrhnout a zmuchlat z papíru, aby se mohly narodit nové včelky. Tak si děti procvičily jemnou motoriku prstíků. To se dětem moc líbilo a musím je pochválit, protože o královnu (tedy mě) se krásně staraly! Svou pilnost děti projevily také při výtvarném tvoření a pod rukama jim vzniklo přáníčko pro maminky či babičky k jejich pátečnímu svátku. Vyzkoušely si tiskařskou techniku. Přáníčka byla opravdu moc podařená. Ve čtvrtek nás navštívil pan fotograf a měl opravdu na pilno, aby nás všechny vyfotografovat tak, aby nám to slušelo. Taky došlo na oslavu. Náš kamarád Davídek měl své 6-té narozeniny a tak jsme to patřičně oslavili. V pátek už se děti těšily na divadlo, které mělo přijet už v pondělí, ale nakonec to dopadlo takto. A tak jsme si užili prima divadelní pátek na hradě, kde trochu strašilo.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *