Jarní prázdniny s pilností

  • 0 komentářů

Druhý březnový týden je za námi a i když většina dětí si užívala jarní prázdniny doma, my ve školce jsme si to také užívali. S tématem „pilný jako včelka“ jsme toho tolik zažili, že by se nám sem všechny ty fotky z toho našeho týdne snad ani nevešly. Pondělí nám začalo klasicky, jako každé jiné. Museli jsme si totiž říci, co nás vlastně tento týden čeká. Proč jsme na jedné třídě? Proč tu některé děti nejsou a jiné ano? Proč nemůžu být doma i já? Byla spousta otázek, na které jsme hledali odpovědi, ale nakonec jsme vše vyřešili a mohli jsme se pustit do našeho prázdninového tématu. S obrázkem k pilnosti jsme se dostali do příběhu včel, které s námi celý týden létaly a učily nás o jejich společenství a jednotlivých úkolech v úlu. A tak i děti si rozdělily své úkoly, když jsme v novém týdnu určovali nové služby na třídu či hernu, nebo když uklízely zahradu od klacků po silném větru. Ale i včelky si musí občas odpočinout a zahrát si nějaké super hry. Nechali jsme se tedy inspirovat a děti se na chvilku staly obrovskými včelami. Úterý pak bylo především o tvořivosti. S paní učitelkou Kristýnkou děti vytvořily krásnou včelí plástev, která spolu se včelkami z toaletních ruliček dodala naší chodbě kousek jara. Z tvořivého úterý jsme se vrhly do pohybové středy. Tu jsme odstartovali další včelí hrou, kde jsme poznali i vosy, sršně nebo čmeláky. Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? To nám prozradilo dětsky zpracované video o včelách a medu. Nakonec jsme se ještě naučily píseň ze Včelích medvídků – Na políčku v jetelíčku, ke kterému jsme vymysleli pohybově taneční doprovod. Ve čtvrtek si děti s paní učitelkou vyrobily parádní brýle, aby děti zjistily, jak včely špatně vidí a že se orientují hlavně podle čichu. A ani jsme se nenadáli a byl tu pátek. Poslední spojený den obou tříd. V herně proto vznikl veliký rybník i s rybičkami. Děti se proměnily v různá zvířátka a začaly trénovat na jaro v podobě opičích drah kolem rybníka. Pak ale už jako děti vytáhly plážové deky, a i když to ještě není na koupání, je potřeba začít posilovat, abychom měli sílu se v létě udržet nad vodou a třeba se naučili plavat. V závěru dopoledne jsme si pak vytvořili jarní kino u rybníka, kde děti dokoukaly pohádku Pán Včelka. Tam zjistily, co by se stalo, kdyby se včelky rozhodly, že přestanou opilovat a vyrábět med. To by bylo škody, ještě že je máme. Vždyť příroda to tak krásně vymyslela, všichni jsme důležití a jeden bez druhého nemůžeme existovat. Na vycházce jsme šli pak navštívit dobrovolné hasiče, kteří nám zavolali, abychom se na ně šli podívat, protože měli o prázdninách čas. Všechno nám ukázali a někdo si dokonce vyzkoušel, jak smotat hadici, nebo jak uhasit požár. Ostatní děti ale nemusí smutnit, hasiči nám slíbili, že se nám ještě ozvou, až nás bude více… Tak skončil náš prázdninový týden, týden plný zábavy, ale i ponaučení 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *