Hrát si nás baví, aneb poprvé o HRAVOSTI

  • 0 komentářů

Minulý týden jsme u Motýlků začali novou ctnost, hravost. Děti si jí hned moc oblíbily a v pondělí vymýšlely, proč je pro ně hra tak důležitá. Také si zahrály na pavouka a mouchy. Pavouk měl hodně co dělat, aby všechny chytil. V úterý jsme si hodně hráli na zahrádce, děti si mohly vybrat co chtěly a na pískovišti vzniklo obrovské město plné tunelů. Ve středu se děti učily básničku na probuzení ospalého kocoura. Ostatní byli vrabci a když básničku dořekli, kocour musel rychle nějakého vrabčáka chytit. Ten samý den jsme vyrazili na hřiště, kde děti pokračovaly ve jménu hravosti. Ve čtvrtek bylo velké cvičení s obručemi. Každý dostal jednu a nejdříve jsme se rozcvičili. Potom děti ve dvojicích trénovaly hod obručí a když to dostatečně nacvičily, házely pak za fandění svých kamarádů na cíl. V pátek byl velký den pro Sofinku, která měla narozeniny. Když jí kamarádi zazpívali, rozdala jim sladkost. Protože je jaro, povídali jsme si o zvířátkách a jejich mláďátkách. Nakonec si děti házely s míčem v kruhu a na koho padla bomba, musel uhodnout zvířátko, nebo jeho mláďátko na obrázku. Zase jsme si užili plno srandy.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *