Hrát si nás baví u Ptáčků

  • 0 komentářů

Začal nám měsíc duben a ten první nám vyšel zrovínka hned na pondělí. A tak jsme si společně s dětmi užili krásný aprílový den plný různých nezbedností. A ten apríl nám krásně koresponduje i s naší novou ctností,kterou je pro tento měsíc právě HRAVOST 🙂 Tak jsme si zkusili nakreslit legrační aprílovou holku a kluka, a dětem to šlo báječně. Vznikla Bonďa a Eplapi. Povedlo se mi děti i trochu nachytat, když byl ten apíl. Po dobré práci se těšily na sladkou odměnu, a tak dostaly zabalený bonbonék. Jenže jaké překvapení, když místo bonbonku byla v papírku kulička modelíny :-)) Jo to bylo legrace! Nakonec došlo i na tu pravou odměnu. V úterý už jsme pěkně uzavřeli ctnost pilnost a oficiálně zahájily hravost. Děti povídaly, co si pod hravostí představují. Hodně jí spojují s hračkami, to znají a umí dobře. Domluvili jsme se, že si zkusíme hrát i s jinými věcmi než jsou hračky.  Připravila jsem pro děti novou pohybovou  hru Na švadlenku a my společně s dětmi narazili na to, že vlastně někdo vůbec neví, co je to jehla a nit. To mi bylo líto, a tak ve středu jsme si s dětmi vyzkoušeli zahrát na švadleny a krejčí a zkusili jsme opravdu šít. Sice jen umělohmotnou jehlou a do papíru, ale bylo pro většinu úplně něco nového a přišlo mi, že to děti dost bavilo. Měli radost, že se jim to povedlo. Zjistily, že to není vůbec jednoduché. Ve čtvrtek jsme své hraní zasvětili padáku. Hry s padákem tedy opravdu moc baví. V pátek došlo na „opravdové hraní“ – Byli herci a byla pohádka O Šípkové Růžence. Dramatizace pomocí písničky se dětem tedy opravdu moc dařila a museli jsme udělat několik repríz, aby se všichni vystřídali v hereckých výkonech. Věřím, že aspoň malinký kousek zahrály děti i vám doma. Těšíme se na další hravost, která je dětem tak vlastní!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *