Pestrobarevný svět u Motýlků

  • 0 komentářů

Téma pestrobarevný svět nám v hravosti odkryl spoustu zajímavých nápadů na to, jak se podívat na barvičky z trochu jiného úhlu. Zjistili jsme, kde všude můžeme barvy a odlišnosti vidět a procvičili jsme oči v podobě různých odstínů barev. Pondělí je ale vždy náročné, protože přes víkend jsme nasbírali spoustu zážitků, a tak si je musíme nejprve všechny říct. Navíc se chystala narozeninová oslava, a tak jsme měli hodně práce s přípravou a slavením. Úterý už bylo tématičtější. Rozebrali jsme slovo pestrobarevný a svět a pak jsme je daly společně dohromady. Pomohla nám k tomu mapa kontinentů a globus, kde děti viděly, jak je ta naše planeta hezky barevně rozdělená a že na různých kontinentech žijí různí lidé různě barevné pleti. Jaká by to byla nuda, kdybychom byli všichni stejní? Bylo by to stejně nudné, jako by existovala jen jedna barva. Děti téma celkem zaujalo a vymýšlely různé věci, co by kdyby… Ještě že nám zbyl čas i na to hraní. S krásně barevným motorickým padákem, který se nám hodil do našeho tématu, se hrály super hry, kde děti například musely chránit naši Zem. Středa pak byla gradujícím vrcholem týdne. Celá školka se totiž vypravila do opravdu barevné velikonoční dílničky, kde si děti vyrobily hned několik výrobků. Vyzkoušely si například zasadit zrníčka trávy do vlastně ozdobených květináčků, zdobily si vajíčka obarvenou rýží, snažily se poskládat velikonoční obrázky v podobě puzzle, ozdobit cukrovou polevou perníčky a mnoho dalšího. V dětech to zanechalo veliký zážitek, takže jsme to před obědem museli ještě všechno probrat a ukázat si, jak byly děti šikovné. Velikonoce je krásné téma, ale ve školce nám trochu té velikonoční tématiky chybělo, a tak jsme navázali na dílničku a i my ve školce jsme začali s Velikonoci. Děti měly za úkol ozdobit krepovým papírem své dřevěné vajíčko, z kterých se udělal ozdobný závěs na naší společné chodbě. A protože k Velikonocům samozřejmě patří i pomlázka, neminuli nás hry s pomlázkou motivovanou koledami. Když je vše hotovo, přichází na řadu barva našeho hlasu. Každý ho máme jiný, ale každý ho může trénovat a my ho trénovali s písničkou: Když jsem já sloužil. Pomohly nám k tomu obrázky a čísla a děti mě s kytarou ještě doprovodily na Orffovy hudební nástroje. To nám to najednou zpívalo. Závěr týdne jsme pak skončili hravě. Izolepou jsme slepily 6 pastelek najednou a děti ve dvojicích zkoušely, jaká to může být sranda, ale i práce. Musely si totiž vzájemně naslouchat, protože ten kdo zrovna nemaloval měl říkal tomu druhému, co malovat má. Byl to krásně barevný týden. Na konci dopoledne v pátek jsme si vzali veškeré rekvizity z celého týdne a podívali jsme se na to, co vše se děti naučily, co si vyrobily a s čím si pohrály. Před obědem už jen krátká upoutávka na velikonoční cestu v podobě pohádky: Jak pomlázka o mašličky přišla, na kterou se společně ve čtvrtek budeme těšit 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *