O kouzelném svátku jara

  • 0 komentářů

Minulý týden byl v naší školce v duchu Velikonoc. U nás u motýlků jsme hned v pondělí poznávali velikonoční tradice. Přišla za námi také Elenka, která přinesla výborný dortík. Protože měla narozeniny, kamarádi jí popřáli a zazpívali. Po svačince si děti vyrobily z ruliček krásné zajíčky. Ten samý den jsme podnikli delší procházku okolo hradu Střekov. Úterý bylo ve jménu hudby a rytmu. Nejprve se děti naučily krásnou básničku o zajíčkovi a potom dvě velikonoční písničky s klavírem. Ve středu si děti pořádně zacvičily. Hrály bezva hru na zajíčky, kteří se museli dostat z nory, aby zachránili pomlázku. Byla velká legrace a potom jsme šli společně na zahrádku. Ve čtvrtek nastal velký den. Ráno jsme se nasvačili, nasedli na autobus a jeli až na Kojetickou. Tam už na nás čekal zlý vlk a také smutná pomlázka bez mašliček. Děti jí musely na dobrodružné cestě pomoct mašle získat. Ukradl jí je skřítek, který byl naštvaný, že mu nikdy nikdo nedal vajíčko. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se děti rozhodly dát skřítkovi vejce a ten samou radostí prozradil, kam zakopal poklad a poslední mašličku. Pomlázka získala zpět své mašle a tak děti z naší školky zachránily Velikonoce !

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *