Strach má velké oči u Ptáčků

  • 0 komentářů

Minulý týden u Ptáčků nás nadále provázela ctnost STATEČNOST. V pondělí jsme si nejprve připomenuli, co už o statečnosti víme a nově také o strachu. Kdo ho zná? Jestli ho děti někdy viděli? Jak se při něm cítíme a také co ho pomáhá přemoci. Zahráli jsme si také hru Na strach, který děti překonali tím, že si našly kamaráda a spolu to zvládly. Hra měla velký úspěch a děti ji chtěly stále opakovat. V úterý jsme zavítali do centra UL na výstavu keramiky, kde vystavovali také děti, které keramiku tento rok  navštěvovali a dostali od paní učitelky své první vysvědčení právě za keramiku. Po výstavě pro děti byla připravena moc hezká pohádka o Střekovu a řece Labi. Zpět jsme se vraceli pěšky přes most a měli jsme si tak možnost prohlédnout řeku a kachny. Ve středu jsme si s dětmi četli a prohlíželi knihu Divný brach strach a povídali si o našem strachu. Že každý má strach trochu jinde, že někdy je protivný, ale někdy nás i může zachránit. Děti o svém strachu dlouze povídaly a ve čtvrtek si ho zkusili nakreslit na papír. Naučili jsme se také společný pokřik k jeho zahnání. A děti, které se svého strachu chtěli zbavit ho na školní zahradě hodily do ohně. V pátek děti čekala návštěva hasičů, kteří pro ně měli připraveno plno soutěží a také si zkusily sednou na policejní motorku.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *