Ahoj ŠKOLKO! U Ptáčků – týden první

  • 0 komentářů

První týden v září bývá plný seznamování a ani u nás tomu nebylo jinak. Přišly k nám do třídy děti, které ve školce ještě nikdy sami nebyly. Bylo to pro ně i jejich rodiče z počátku možná náročné, ale musíme říct, že se to dětem i nám podařilo zvládnout. První s čím se děti ve školce setkaly byla jejich nová značka. Předškoláci už nemají obrázky, ale geometrické tvary a ti co přišly poprvé, tak na ně čeklal nějaký obrázek. Taková značka to je ve školce velmi důležitá věc, a tak se děti seznámily se vším, kde se se svou značkou budou setkávat. Už tedy ví, že je to v šatně, na své krabičce, v koupelně u ručníků, u stolečku a také v postýlce. Děti si svou značku vymalovaly i jako omalovánku, aby si ji lépe zapamatovaly. Další na řadu přišly jména. Musím říci, že nikdo z dětí nezaváhal a dokázal nahlas vyslovit své jméno. Zahráli jsme si hru Dobrý den, já jsem….,  a taky jsme uvítali nové kamarády pomocí padáku a krátké říkanky. Přitom jsme si stále opakovali jména svých kamarádů. Hodně jsme se také bavili o rytmu ve školce, aby děti věděly, co je celý den čeká. K tomu nám pomáhají piktogramy na naší tabuli. Tabule, ta je u nás ve školce také důležitá. Jsou na ní fotografie hraček, s kterými si ten den můžeme hrát. A tak i každé z dětí dostalo svou fotografii, aby se k jednotlivým hračkám mohlo pomocí své fotografe přihlásit. Tohle je z počátku těžká věc, ale myslím, že ji děti brzo dostanou pod kůži. Pomáhá nám to v rozhodování a vede k zodpovědnosti za svou hru. Ve čtvrtek, už jsme se pustil do výtvarného tvoření a tak máme na dveřích spoustu nových ptáčků, kteří vznikli z otisku ruky. V pátek jsme se proměmily na hada, který prolezl všechny prostory naší školky a seznámil se  s lidmi, co ve školce pracují. První týden jsme si užili a tešíme se na ten další, kde už se dotkneme naší nové ctnosti Sebekázně.

 

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *