Jak to funguje u Ptáčků?

  • 0 komentářů

V pondělí jsme se ve školce s radostí sešli, slziček bylo jen opravdu málo a když, brzy se na tvářích dětí vykouzlil úsměv. Nové děti jsou opravdu moc šikovné a statečné♥. Aby ne, starší kamarádi už se nimi seznámili a se vším jim pomáhají♥. Ráno jsme se všichni přivítali, připomenuli si jména všech kamarádů a jejich značky a po svačince za námi přišel maňásek, který nás tento rok bude provázet na cestě poznávání ctností. Děti ho pojmenovaly Jurášek. Po celý zbytek týdne jsme pak pracovali s Juráškem. Karta ctností nás seznámila s ctností na měsíc září a to SEBEKÁZNÍ. Velkým tématem byla naše školka, jak to tu chodí, jaké máme denní rituály, jak se chovat, aby nám zde bylo dobře a všude tam jsme hledali i sebekázeň. Sebekázeň je hodně spjata s naším já a tak jsme se dostali i k naší osobě, dívali jsme se na to jak vypadáme, že jsme každý jiný a tak je to i v pořádku, děti si vytvořily také svojí postavičku a vznikla krásná společná práce – naše třída Ptáčků. Hodně jsme také cvičili a i tam objevovali sebekázeň, některé děti si zkusily, že pokud jí ztratí a nechovají se při hře podle pravidel, může to díky pádu i pěkně zabolet. V pátek jsme se naučily novou písničku o naší školce(melodie Pec nám spadla) a tahali jsme předměty z kouzelného pytle, abychom zjistili jak se správně chovat s nůžkami, fixy, modelínou a pod.

Naše školka

Naše školka, to je školka, rádi do ní chodíme.                                                                                                                                    Pěkně si tam pohrajeme, ctnosti se tam učíme.                                                                                                                                 Sluníčko nám pěkně svítí do té naší školičky,                                                                                                                                    Usmívá se, pokukuje na nás hodné dětičky.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *