Vše má své místo u Ptáčků

  • 0 komentářů

V tomto týdnu nás provázelo heslo VŠE MÁ SVÉ MÍSTO. Ano a bylo to hodně o uklízení, ale nejen o tom. Hned v pondělí nás navštívil maňásek Jurášek, který si pro děti připravil hru, která dětem pomohla k pochopení systému přihlašování k hračkám pomocí fotografií. Tím, že hra probíhala v herně a byla běhavá, tak děti bavila. Další hru, kterou si děti užily, bylo hledání míst ve třídě podle fotografií. Děti ve skupinách museli poznat, co je na fotografii vyfocené a jít místo zkontrolovat, zda je stejně porovnané jako na fotografii. Tohle bylo pro děti docela lehké. A tak jsem si přidali další úkol. Každá skupina připravila pro další skupinu jedno z vyfocených míst, které hodně přeházela, aby měli děti mnohem více práce. Takže děti na místě čekal velký nepořádek. Ale i tady si děti bravurně poradily! Už tedy vědí, že každá hračka má u nás ve třídě své místo a a díky fotografiím dokážeme najít právě to správné místo. Povídali jsem si, proč je pro nás dobré hračky uklízet. Ve čtvrtek nás navštívilo divadlo Na Klice s krásnou pohádkou o Víle a kačerovi Gabrielovi. Tohle představení plné hudby a legrace se nám moc líbilo. Jen u  některých dětí, co divadlo zažívají poprvé, se objevili obavy a strach z toho, co se to vlastně děje. Ale nakonec neodolaly a zvědavost zvítězila. Pátek se nesl ve vojenském rytmu, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké to je, když pan velitel vyžaduje kázeň. V čem je vlastně jiná ta kazeň od sebekázně? Tohle jsou otázky, na které ještě budeme hledat odpovědi i příští týden.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *